Tango

TANGO

Tango powstało w Argentynie w latach osiemdziesiątych XIX wieku. Historycy do dziś spierają się, co do źródeł jego pochodzenia, wiadomo jednak, że wywodzi się z przedmieść, biednych dzielnic, barów i domów publicznych (hiszp. prostibulos). Jednak prymitywna forma tego tańca pojawiła się już pod koniec XVIII wieku, i wywodziła się z tradycji hiszpańskich habanery i flamenco.

Początkowo tańczone tylko w gronie męskim. W Europie taniec ten pojawił się na początku XX wieku budząc wielkie zgorszenie jako nieprzyzwoity, wręcz wulgarny.. Londyński tygodnik „Times” napisał, że jest „w najwyższym stopniu nieprzyzwoity”. Tango zostało oficjalnie potępione przez papieża, a niemiecki cesarz zakazał tańczyć je na swoim dworze. Do Europy tango przybyło jako taniec latynoamerykański uznawany za taniec standardowy, ponieważ tancerze tańczą blisko siebie.

Trzymanie jest mocne i ma agresywny wygląd. Tango ma przypominać kłótnię małżonków. Jego dramaturgia musi mieć gwałtowny charakter, pełen zaskakujących zmian kierunków i obrotów oraz szybkich ruchów głowy. Bardzo ważne są naprzemienne, gwałtowne i płynne ruchy przypominające sposób poruszania się dzikich kotów. Tango jest płaskim tańcem, czyli jest pozbawione całkowicie unoszeń i opadań. Jako jedyny taniec standardowy nie ma akcji swingowej, czyli ruchu wahadłowego.

Tempo: 32 – 33 takty/minutę.

Oto pokaz tego tańca zaprezentowany przez 27-krotnych Mistrzów Polskia oraz Mistrzów Świata w 10 tańcach podczas II Otwartych Mistrzostw Mazowsza kals H, G, F zorganizowanych przez naszą szkołę 17 czerwca 2017.

Pokaz Mistrzów Świata – 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Anti-spam: complete the taskWordPress CAPTCHA