HISTORIA

Historia Szkoły Tańca „Pasjonat”

Szkoła Tańca „PASJONAT” powstała w czerwcu 2005 roku. Założycielem jest Rafał Karbowiak, który od wielu lat jest tancerzem najwyższej międzynarodowej klasy tanecznej „S”.
Jako reprezentant Polski brał udział w wielu turniejach tańca towarzyskiego na całym świecie. Jest także sędzią Federacji Tańca Sportowego (FTS).

„Od najmłodszych lat taniec był moją pasją. Przygodę z tą właśnie dyscypliną rozpocząłem w wieku 9 lat. Na początku było ciężko. Przez pół roku uczyłem się tańca w grupie początkującej u Państwa Moniki i Waldemara Sakowskich. Nie miałem partnerki i ogólnie byłem zniechęcony. Nagle stała się rzecz nie oczekiwana, która zdecydowała o całym moim późniejszym życiu. Oto dostałem propozycję (promocję) przejścia do grupy zaawansowanej oraz stałą partnerkę. Od tego momentu rozpoczęła się na dobre moja przygoda z tańcem. Pierwsze Mistrzostwo Polski zdobyłem mając niespełna 11 lat (Mistrzostwo Polski Młodzików). Potem moja kariera zaczęła się rozwijać. Udało mi się wywalczyć Mistrzostwo Polski w Juniorach Młodszych oraz w Juniorach Starszych. Dzięki tym osiągnięciom mogłem reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej biorąc udział w Mistrzostwach Świata i Europy, a także na innych dużych imprezach zagranicznych. Postanowiłem wreszcie spróbować swoich sił jako instruktor tańca, a moim celem jest popularyzacja Tańca Towarzyskiego, jak również i innych form tanecznych. Chcę zaszczepiać w młodych ludziach pasję, która pochłonęła całe moje dotychczasowe życie. Jestem przekonany, że mi się to uda.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Anti-spam: complete the taskWordPress CAPTCHA